Półki drogeryjne uginają się pod ciężarem różnego rodzaju kosmetyków do pielęgnacji, co powoduje, że czasami nie wiemy co wybrać, aby jak najlepiej zadbać o swoją cerę. Jeśli zastanawiasz się czy warto zainwestować w produkt, jakim jest płyn micelarny, to my postaramy się rozwiać te wątpliwości. Bo ten kosmetyk ma wiele zalet i obowiązkowo powinien znajdować się w kosmetyczce każdej pani, która dba o swoją cerę i zależy jej na pięknym wyglądzie. Zatem w czym tkwi sekret płynu micelarnego i co się pod nim kryje?

Płyny micelarne w ostatnim czasie cieszą się bardzo dużą popularnością, dlatego też zapewne nie ma osoby, która by o nich nie słyszała. Na sukces płynu micelarnego  składają się maleńkie mikrocząsteczki wodne i tłuszczowe, które się łączą i tworzą tak zwane micele. Choć nie są widoczne gołym okiem, to ich właściwości są przeogromne. Przede wszystkim jak magnes przyciągają wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, takie jak kurz, sebum czy makijaż, dokładnie oczyszczając skórę, a przy tym nie naruszając jej warstwy hydrolipidowej. Sprawia to, że płyn micelarny może być stosowany również przez osoby z cerą wrażliwą, naczynkową i skłonną do podrażnień.

Płyn micelarny i jego właściwości

Go głównych właściwości, jakimi cechuje się płyn micelarny jest z pewnością oczyszczanie oraz tonizowanie skóry. Z powodzeniem może być stosowany do demakijażu zamiast mleczka. Jego delikatny skład sprawia, że możemy dokonywać nim demakijażu całej twarzy, w tym także oczu. Co ważne, kosmetyk ten w żadnym stopniu nie wysusza skóry, lecz pozostawia ją świeżą i nawilżoną. Dobrą wiadomością dla osób z cerą trądzikową i tłustą, na której często tworzą się niedoskonałości jest to, że płyn micelarny nie zatyka porów, a więc nie będzie przyczyniał się do powstawania wyprysków… Płyn micelarny to jeden z tych kosmetyków, który ma tak wiele korzyści dla naszej cery, że warto go mieć i używać do codziennej pielęgnacji, a skóra z pewnością odwdzięczy nam się doskonałą kondycją i pięknym, promiennym wyglądem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *