Skóra w okolicach miejsc intymnych jest bardzo delikatna i wrażliwa, dlatego też potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji i stosowania dedykowanych jej produktów myjących. Najlepiej sprawdzi się do tego płyn do higieny intymnej, który powinien znajdować się w łazience każdej kobiety. Jego codzienne stosowanie zapewnia właściwe pH okolic intymnych, co przekłada się na komfort, a także zapobieganie powstawaniu infekcji.

Wiele kobiet boryka się z często nawracającymi infekcjami pochwy. Powodem zazwyczaj jest niewłaściwa pielęgnacja, noszenie „nieoddychającej bielizny” czy wkładek higienicznych poza miesiączką. Ale w tym artykule skupimy się na tym pierwszym aspekcie, czyli myciu okolic intymnych przy użyciu odpowiednich produktów. Dlaczego czynność tę nie możemy wykonać korzystając z mydła, którym myjemy całe ciało? Powodem jest przede wszystkim pH. Otóż mydło zazwyczaj ma odczyn zasadowy, a pH wynosi ok. 8-9, podczas gdy pochwa ma odczyn kwaśny i jej pH oscyluje między 3.5 a 4.5. Jeżeli miejsca intymne potraktujemy mydłem, wtedy pozbawimy się kwaśnego odczynu, który pełni rolę ochronną i zapobiega przed rozwojem bakterii i występowaniem infekcji. Dlatego też tak ważne jest, żeby stosować płyn do higieny intymnej, które utrzyma poziom pH na właściwym poziomie.

Skład płynu do higieny intymnej

Aby pH pochwy nie zostało zaburzone, to płyn do higieny intymnej musi zawierać pałeczki kwasu mlekowego. Dodatkowo jego formuła jest bardzo delikatna, dzięki czemu produkt ten nie powoduje żadnych podrażnień i zapewnia maksimum komfortu. Co więcej wiele płynów posiada w swoim składzie prebiotyki, które przyczyniają się do zwiększenia ilości pozytywnych bakterii. Innymi składnikami mogą być nagietek, posiadający właściwości przeciwzapalne i bakteriobójcze, panthenol – łagodzące ewentualne podrażnienia czy aloes, który nawilża, koi i działa przeciwzapalnie.
Warto pamiętać też o prawidłowym rozprowadzaniu płynu i podmywaniu się. Otóż zawsze należy robić to od przodu, do tyłu, aby uniknąć ryzyka przeniesienia do pochwy bakterii znajdujących się w okolicach odbytu.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *