Masz jeden sprawdzony krem do twarzy i używasz go niezależnie od tego czy dopiero wstałaś czy też kładziesz się właśnie spać? Wobec tego popełniasz duży błąd, bo potrzeby naszej skóry zmienieniają się wraz ze zmieniającą się porą. W ciągu dnia cerą przede wszystkim potrzebuje nawilżenia i ochrony przed promieniami słońca, wiatrem czy zanieczyszczeniami. Z kolei w nocy niezbędne są jej kosmetyki, które pozwolą oczyścić skórę i ją odżywić, dzięki czemu dłużej będzie w doskonałej kondycji, co bezpośrednio przekłada się na młody wygląd. Zatem czym się kierować wybierając idealny krem na noc?

Tak jak w przypadku innych kosmetyków do twarzy, również przy wyborze kremu na noc bardzo ważne jest to, żeby był on dopasowany do potrzeb naszej skóry. Oznacza to, że nie ma jednego uniwersalnego kremu, który u każdego będzie się doskonale sprawdzał. Bowiem inne potrzeby ma skóra sucha, a inne tłusta. Do tego dochodzi kwestia wieku. Osoba dwudziestoletnia wystarczy, że będzie wklepywała odżywczy i łagodzący krem na noc, podczas gdy dla osoby bardziej dojrzałej właściwym kremem będzie ten, który dodatkowo w swoim składzie posiada składniki, które mają za zadanie opóźnić proces powstawania zmarszczek, jak i spłycić te już istniejące.

Krem na noc dopasowany do indywidualnych potrzeb

Wielu z nas ma skórę tłustą lub mieszaną. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem będzie krem na noc, który nie tylko odżywia czy działa przeciwzmarszczkowo, ale dodatkowo zmniejsza ilość wydzielanego sebum i zapobiega powstawaniu niedoskonałości. Z kolei posiadacze skóry suchej przede wszystkim powinni postawić na nawilżenie. W nocy, gdy skóra jest oczyszczona i podlega regeneracji najlepiej wchłaniają się składniki zawarte w kremach, dlatego tak ważne jest, żeby krem na noc był wysokiej jakości i zawierał cenne dla naszej cery substancje. Przed nałożeniem kremu na noc pamiętajmy, aby najpierw dokładnie oczyścić skórę z zanieczyszczeń nagromadzonych w ciągu dnia oraz z resztek makijażu, następnie zastosować tonik przywracający właściwe pH, a dopiero na końcu zaaplikować krem na noc.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *